sobota, 29 marca 2014

Pokoje Życzliwości

Gdy Syn miał 10 miesięcy wylądował w szpitalu. Można powiedzieć, że z błahego powodu, bo była nim reakcja alergiczna. Na tyle ostra, że lekarz zdecydował o konieczności pozostawienia Syna pod obserwacją. Anna L. oczywiście te kilka szpitalnych dni spędziła przy dziecku. Zobaczyła w tym bardzo krótkim czasie ogrom cierpienia. Na oddziale leżały dzieci bardzo chore. W smutnej szpitalnej sali, pełnej rurek, przewodów, urządzeń. I jeżeli było coś, co poza bólem, niemocą i cierpieniem, pogłębiało świadomość choroby, to była nią ta właśnie przestrzeń.

Dlatego Anna L. z całego serca popiera akcje taka jak ta:


Kolorowe miejsca dla dzieci w szpitalach - Pokoje Życzliwości

"Pokój Życzliwości" to zbudowana od początku lub odświeżona świetlica w szpitalu na oddziale dziecięcym. 20 metrów kwadratowych – wstęp tylko dla dzieci. Przytulne sofy, specjalna kolorowa ściana z okrągłymi półkami i dywan w szachownicę. Tak właśnie wyglądają Pokoje Życzliwości. Ideą projektu jest stworzenie na szpitalnych oddziałach takich pomieszczeń, w których dzieci czują się jak u siebie w domu oraz chociaż na chwilę zapominają o trudnej rozłące z rodzicami i szpitalnym leczeniu.
"Pokoje Życzliwości" składają się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Dzieci mogą tam korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych i przyborów szkolnych a profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieci. W ten sposób możliwe jest połączenie podczas pobytu w szpitalu zarówno zabawy jak i edukacji.
Do tej pory udało nam się wybudować/wyremontować już cztery takie świetlice: 2 we Wrocławiu, 1 w Żorach oraz 1 w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Jednak kolejne 40 placówek z całej Polski czeka na swoją kolej.

Przekazując 1% Twojego podatku Sam/Sama możesz pomóc w akcji i przyspieszyć czas oczekiwania na nową świetlicę w kolejnych szpitalach! :) 
KRS 0000280273Stowarzyszenie Pozytywne.com


3 komentarze:

  1. Piękne są te akcje i byle więcej takich... Ja nie lubię szpitali ale z musu lepiej tam być w przyjaznym otoczeniu...

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto wspierać takie akcje, są piękne i szkoda że zauważamy je i doceniamy dopiero wtedy kiedy Nas spotka coś przykrego i lądujemy w takich miejscach jak szpital.

    OdpowiedzUsuń
  3. super takie miejsca. U nas w szpitalach niestety nie ma ich.

    OdpowiedzUsuń