piątek, 5 grudnia 2014

Zwierzaki Pocieszaki

Jestem tak podekscytowana, że nawet nie wiem od czego zacząć.
Miesiąc temu postanowiłam dołączyć do akcji "Zwierzaki Pocieszaki". Najpierw miało to być kilka książeczek z wierszykami dla dzieci. Książeczek pisanych przez blogerki - a moja rola miała polegać na pomocy graficznej. Przychód z ich sprzedaży miał wspierać jakiś szczytny cel. Zaczęłyśmy rozmawiać, planować, działać. Bardzo szybko okazało się, że książeczek będzie więcej - aż 1000 egzemplarzy. Ich druk w całości zasponorował Pensjonat Reymontówka. Wyobrażacie to sobie? Ktoś z własnej kieszeni wyłożył bardzo dużo pieniędzy i opłacił druk książek, nie chcąc nic w zamian! NIC! Cała kwota, którą wpłaca kupujący trafia na konto fundacji "Kawałek Nieba", bo to właśnie ta fundacja została wybrana przez blogerki.
To nam dało kopa do działania! A wyobrażacie sobie kilkanaście bab pracujących ze sobą w stresie i zawrotnym tempie? Oj, działo się! Miałam za zadanie zilustrować tę książkę i miałam na to nieco ponad tydzień :D Razem z innymi dziewczynami pracowałyśmy dosłownie dniami i nocami. Spałam po 2 do 4 godzin na dobę, chodziłam nieprzytomna, ale dałam radę. Pozostałe dziewczyny również. I tak oto... Tadam!!!... Jest!!!!

źródło zdjęcia: Na przewijaku
Książeczka jest do kupienia na oficjalnej stronie Zwierzaki Pocieszaki. Zgodnie z tym, co pisałam na fanpejdżu, jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na prezent pod choinkę dla jakiegoś malucha - będzie ona prezentem idealnym! Ucieszy nie tylko obdarowanego, ale również pomoże. To taki podwójny prezent ;) 

Znajdziecie w niej 10 kolorowych bajek o przytulakach należących do chłopca o imieniu Karolek. Postać tę stworzyła chyba najpiękniejsza polska pisarka - Katarzyna Targosz. Gdy Karolek wychodzi z mamą do przedszkola Zwierzaki Pocieszaki ożywają i przeżywają ciekawe przygody. Z każdej bajki płynie morał poruszający bardzo ważne w życiu dziecka wartości, ale także codzienne sytuacje. Jest króliczek, który je zbyt dużo słodyczy, przez co ma problemy z ząbkami i kotek, który ciągle pakuje się w tarapaty, fretka, która kłamie, ślimak, który szuka domu oraz jeszcze kilka barwnych postaci. Za koncepcję wizualną połowy z nich odpowiedzialna jest Asia z bloga Roballowa.

Żeby nikogo nie pominąć, wkleję listę twórców:

Monika Ludkiewicz-Kasper (zawodkobieta.blogspot.com) ‒ inicjatorka projektu
Honorata Dyjasek (www.sshadee.uchwycone-chwile.pl) ‒ inicjatorka projektu
Anna Laurman (rysunkiannyl.blogspot.com) ‒ główna graficzka
Joanna Kania (www.roballowa.pl) ‒ graficzka
Małgorzata Milian-Lewicka (ononaono.blogspot.com) ‒ redaktorka
Katarzyna Targosz (www.katarzynatargosz.pl) ‒ autorka
Ania Andrzejewska (www.przewijak.es) ‒ autorka
Aleksandra Radomska (mamwatpliwosc.pl) ‒ autorka
Karolina Klewaniec-Wypychacz (www.cukromania.blogspot.com) ‒ autorka
Marta Skrzypiec (www.matkaniewariatka.pl) ‒ autorka
Magdalena Mrozek (www.matkawygodna.pl) ‒ autorka
Karolina Lewandowska (mama-kubusia.pl) ‒ autorka
Magdalena Makowiec (mamao.pl) – strona www (projekt, wdrożenie)


Okładkę na podstawie ilustracji moich i Joanny Kani stworzyła agencja wydawnicza PressToRead.
Sponsorem druku książki „Zwierzaki pocieszaki”  jest Pensjonat „Reymontówka” z Kościeliska.

Podsumowując - kupujcie, kupujcie, kupujcie!!! A jak nie macie kasy, to informujcie i udostępniajcie :D czynienie dobra, daje niesamowitą satysfakcję!!!PS. jeszcze MUSZĘ coś dołożyć:

Żródło: cukromania

8 komentarzy:

 1. Świetna akcja! Wstyd, bo czytam o niej dopiero teraz a chętnie włączyłabym się w jej przygotowanie... Możee następnym razem:). Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ekipa, fajna inicjatywa i owoc też fajny jest!

  Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szata graficzna naprawdę robi wrażenie, ale naprawdę-naprawdę! Jak następnym razem zrobicie przygotowania jawne, to Wam się kolejka przedpłat ustawi:)
  A ja całkiem z inne beczki zapytam Zapracowaną Kobietę: czy przyłączysz się do tego:
  http://myslownicelife.blogspot.com/2014/12/liebster-blog-award-zaproszenie-do.html ?
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Po długiej przerwie wracam i spotykam moc kobiet i efekt ich ciężkiej pracy:-)! Dziewczyny, gratuluję:-)!!! Jak wyślecie mi egzemplarz, chętnie zrecenzuję:-) Gratuluję Wam wszystkim i każdej z osobna:-) AnnaL-świetnie, że działasz. W działaniu jest moc i siła:-) Pozdrawiam:-) Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyny!!! jestem z Was dumna !

  OdpowiedzUsuń
 6. gratulacje! kawał dobrej roboty!

  OdpowiedzUsuń