czwartek, 9 października 2014

Bycie rodzicem ryje mózg

Nie mam pojęcia dlaczego dzieci uwielbiają ryjące mózg piosenki. Im bardziej taka piosenka jest powtarzalna, rytmiczna, prosta, słodka do porzygania i niewymagająca myślenia, tym bardziej się dzieciom podoba. Gdy moje potomstwo było jeszcze całkiem małe, wieczornym rytuałem było słuchanie angielskich piosenek. O takiej na przykład:
Albo takiej:


To były ich dwie ulubione. Obie mają to do siebie, że po ich usłyszeniu cała rodzina nuci to cholerstwo zupełnie bezwiednie. Całe szczęście dzieci już z tego wyrosły. Natomiast sam kanał dreamenglish Wam polecam, są tam także całkiem przyjemne utwory. Posłuchajcie na przykład piosenki o liczeniu. Córka przez pół roku była przekonana, że sześć to po angielsku "jump" ;)


Żeby nie było tak wesoło, że niby już wyrośli i spokój w domu, postanowiłam atmosferę trochę zamącić. Ostatnio cały wieczór w kółko śpiewałam to:Różnymi głosami. W kółko. 2:58 - moje ukochane zawodzenie się zaczyna. W trakcie ścielenia łóżka, wskoczyłam na nie i udając, że jest sceną, postanowiłam dać koncert. Głos modulowałam jak w operze. Syn wskoczył do mnie. Poskakał po łóżku, po czym rzekł:
- Niech Pani już kończy, bo brzmi Pani jak awaria.
Nie dana mi będzie kariera muzyczna. nawet we własnym domu mnie nie doceniają. Ale za rycie mózgu się odpłaciłam :D

Ps. odpłacam się zresztą codziennie:

8 komentarzy:

 1. Mój Syn jak słyszy gdy śpiewam młodszej siostrze kołysanki - wychodzi z pokoju...zbyt wrażliwy...
  No cóż, widocznie mam inne talenty, niekoniecznie związane z ...muzyką :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córeczka uwielbia gdy jej śpiewam, a im bardziej fałszuję, tym jest szczęśliwsza:).

  OdpowiedzUsuń
 3. "Bądź gotowy dziś do drogi" kupuję jako pieśń poranną zrywającą! Dzięki! Jeżeli wyli bez powodu, teraz będą mieli powód. O.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moj maly jeszcze nie rozumie, ze to co wychodzi z moich ust to falsz, wiec gdy spiewam jest caly szczesliwy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Calineczka za angielskimi piosenkami nie przepada :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O jeżu... A wyobraź sobie droga Aniu że mój stary potrafi jeszcze z takiej ryjącej banię piosnki wytworzyć swoją własną na podobną melodią w której co 3cie słowo ociera się o pierwotną wersję... Dopiero to naprawdę ryje banie :D

  OdpowiedzUsuń