sobota, 17 maja 2014

Noc Muzeów w Krakowie

Anna L. nie mogła przegapić takiej okazji. Ale zanim się połapała, że to przecież tuż tuż, było za późno. Wolnych miejsc w ciekawszych rezerwacjach brak. Na szczęście ktoś pomyślał za Annę L. wcześniej i okazało się, że rezerwacja do zwiedzania schronu przeciwlotniczego i przeciwatomowego pod kinem Świteź była już zrobiona. Także dla Anny L. Wycieczka okazała się megaciekawa, gdyż przewodnikiem był były konserwator tychże bunkrów. Pan posiadał wiedzę na temat całej tego typu infrastruktury w Nowej Hucie. Owiany tajemnicą przysięgi wojskowej (co dodało smaczku) zdradził jednak kilka szczegółów. Pokazał działającą do tej pory instalację elektryczną oraz system wentylacyjny (który również jest sprawny), itp.

Anna L. jak zwykle w takich miejscach zaczęła wizualizować sobie sytuacje zagrożenia, ucieczki wąskimi niskimi korytarzami, strach i emocje. W głowie pojawiały jej się sceny z Uniwersum Metro (KLIK - Jeżeli ktoś nie czytał, to Anna L. bardzo poleca. Szczególnie Głuchowskiego i Diakova. Doskonałe książki). Skończyło się to lekkim przerażeniem. Na szczęście razem z Anną L. miejsce to zwiedzał Duży i kilku Panów w średnim wieku, którzy tryskali humorem i rzucali zabawne komentarze w stronę przepięknych nóg Pani Magdy (wolontariuszki ogarniającej towarzystwo):

zdjęcie pochodzi stąd: KLIK

Anna L. przypadkiem (bo nieplanowanie) zwiedziła też Mury Obronne i Barbakan. Dowód jest:
A poza tym było piwo w Starym Porcie, kiełbaski z grilla o północy i spacer w deszczu wzdłuż Wisły. Się żyje!!! :D No, może nie do końca, bo zaraz po północy Annę L. ogarnęła senność i na tym skończyło się nocne zwiedzanie Krakowa. 

W przyszłym roku w tej imprezie koniecznie uczestniczyć będzie też Potomstwo. Takie postanowienie :D


 

6 komentarzy:

 1. Ja miałam dziś iść do naszego browaru ale leje więc tylko mogę pozazdrościć wycieczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W czasie mojego zwiedzania też lało, ale się nie daliśmy ;)

   Usuń
 2. To noc muzeów już była?? Nie za tydzień, o mamo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Krakowie :) Nie wiem jak w innych miastach :)

   Usuń
 3. Tęsknię za Nocą Muzeów w Krakowie :-)
  A Stary Port był ulubioną knajpą w czasie studiów.

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo fajne zwiedzanie. W noc muzeów przerażają mnie tłumy.

  OdpowiedzUsuń